Білім алушыларды кәсіби сертификаттау - индустриялық университет қызметінің стратегиялық бағыты. Студенттерді кәсіби сертификаттау «Еділ-Орал.kz» ЖШС-мен серіктестікте жүзеге асырылады. «Еділ-Орал.kz» - халықаралық стандарттарға сәйкес мұнай-газ саласының мамандарын даярлауды, құзыреттерін бағалауды және сертификаттауды жүзеге асыратын ҚР-дағы ұйым. ЖШС дайындау, бағалау және сертификаттау тәжірибесі мен жүйесі DNV GL (Норвегия), JTL limited (Ұлыбритания), TUV Rheinland (Германия), IECEx (Швейцария), «Теңізшевройл» ЖШС, Қарашығанақ Петролеум Оперейтинг б.в., Бритиш Петролеум, т.б. танылған. Бүгінде студенттерімізді сертификаттау 6 базалық бағыт бойынша жүргізілуде: механикалық жабдықпен жұмыс; электрмен жабдықтау; БӨА; телекоммуникациялық жабдықпен жұмыс; жарылыстан қорғалған жабдықпен жұмыс; жүйелік кондиционерлеумен жұмыс.