Искаков Ринат Маратович

Ғылым және инновациялар жөніндегі проректор

Искаков Ринат Маратович химия ғылымдарының докторы, доцент. 1992 жылы М.В. атындағы Мәскеу ұсақ химиялық технология институтын бітірген. Ломоносов атындағы инженер-химик-технолог мамандығының марапатымен. 1993-1994 жылдары Мәскеу қаласы, Акрихин химия зауытында инженер болып жұмыс істеді. 1998 жылы А.Б.Бектұров атындағы Химия ғылымдары институтының аспирантурасының күндізгі бөлімін бітіріп, кандидаттық диссертациясын қорғады. 2000 жылдан 2002 жылға дейін Токиодағы (Жапония) биомедициналық инженерия институтында профессор Теруо Оканоның жетекшілігімен докторантура, 2002 жылдан 2003 жылға дейін Техас университетінде (АҚШ) постдокторант. 2004 жылы «Алгинаттар негізіндегі жаңа биоматериалдар: синтезі, дизайны, қасиеттері және биомедициналық қолданылуы» тақырыбында химия ғылымдарының докторы ғылыми дәрежесін алу үшін кандидаттық диссертациясын қорғады. 2004-2008 жылдары А.Б. атындағы Химия ғылымдары институтында жетекші ғылыми қызметкер болып жұмыс істеді. Бектұров, сонымен қатар Қазақстан-Британ техникалық университетінде сырттай сабақ берді, кейінірек 2008 жылдан 2011 жылға дейін Қазақ-Британ техникалық университетінің химия инженериясы кафедрасының меңгерушісі. 2011-2013 жылдары Қазақстан-Британ техникалық университетінің халықаралық департаментінің директоры болды, Қазақ теңіз академиясын құруға жетекшілік етті. 2013 жылдан 2016 жылдың мамырына дейін – Қазақ-Британ техникалық университетінің Химия инженериясы ғылыми-білім беру орталығының жетекшісі. 2016 жылдың қаңтарынан 2021 жылдың сәуіріне дейін Қ.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық зерттеу техникалық университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры болды. 2021 жылдың сәуірінен қазіргі уақытқа дейін Қ.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық ғылыми-зерттеу техникалық университетінің профессоры. Аяқталған жобалар (хронологиялық тәртіпте) 2004-2007 жж. - НАТО SFP972813 жобасының атқарушы менеджері, Catalyze Sarl ғарыштық күн панельдері үшін өзін-өзі емдейтін жабындарды жасау бойынша 2007-2009 - ISTC K-1117 жобасының атқарушы менеджері, металдандырылған және полимерлі жасушалар институтымен бірге металдандырылған жасушаларды әзірлеу бойынша. Физика және технология институты, Джорджия 2 007 - 2015 - полиимидті қабықшалар негізінде икемді полимерлі чиптерді өндіруді жүзеге асыру бойынша PolyAB Ltd ғылыми директоры 2009-2011 - НАТО SfP982813 жобасының атқарушы менеджері, металл-полимерлі спецификалық металдық және университтік спецификалық металдық құрылымы бар ғылыми материалдар жасау үшін. s et Techniques 2010-2012 жж. – ТУ Конструкторлық бюросының Қазақстан теңіз академиясының жоба жетекшісі, оның ішінде университет серіктесі STC-Group компаниясымен бірге мұнай-химия танкерлерінің навигациясы және мұнай-химиялық танкерлердің механикасы мамандықтары бойынша техникалық оқу бағдарламаларын әзірлеу және жаңғырту; Конгсберг тобымен бірге мұнай және химиялық өнімдерді түсіру/түсіру, мұнай және химиялық өнімдерді қоса алғанда, мұнай танкерлерін басқару және басқару бойынша кеңес беру, оқу 3D симуляциялық орталықтарын құру және жаңғырту бойынша жұмыс 2014-2016 жж. - П.055.101.2.2 «Құрамында кремний бар полимерлі материалдарды өткізу» гранттық қаржыландыру жобасының жетекшісі. 2018-2020 жж. – Жоба жетекшісі PCF BR05236302 Өнеркәсіптік өндірістің тиімділігі мен экологиялық тұрақтылығын арттыру үшін жаңа материалдар мен технологияларды құру саласындағы химиялық кластердегі инновацияларды ғылыми-техникалық негіздеу.