Н.К. Нәдіров атындағы Мұнайхимия инженериясы және экология институты

Институт туралы

Индустриалды-технологиялық факультет 2015 жылы Технологиялық және механикалық факультеттер негізінде құрылды. 2021 жылы факультет Н.К. Нәдіров атындағы Мұнайхимия инженериясы және экология институты болып өзгертілді.

Корпоративная почта: @aogu.edu.kz

Миссияcы

Жоғары сапалы білім беру және зерттеу арқылы саланың болашақ көшбасшылары - жаңа буынның жоғары білікті кадрларын даярлау.

Мақсаты

Қазақстанның мұнай-газ химиясы саласын технологиялық әртараптандыру мүддесінде түлектердің, білім беру бағдарламаларының, Ғылыми зерттеулер мен әзірлемелердің сапасын, бәсекеге қабілеттілігі мен сұранысын қамтамасыз ететін білім беру, ғылыми және әлеуметтік қызметтің дамыған инфрақұрылымы бар инновациялық институт ретінде Н.К. Нәдіров атындағы Мұнайхимиясы инженериясы және экология институтын жаңғырту.

Институт деканы

б. ғ. к., профессор - Қанбетов Асылбек Шахмұратұлы

E-Mail:a.kanbeto@aogu.edu.kz

Байланыс телефоны: 87016721441
Обращение декана

Факультеттің профессорлық-оқытушылар құрамы

Тәжірибе және жұмысқа орналастыру

Факультет "АМӨЗ" ЖШС, Worley Parsons, Fluor, "Атырау Жарық" АҚ, "KEGOC" АҚ, "Энергоинформ" АҚ, "Қазақтелеком" АҚ, ТШО, "Атыраумұнаймаш" ЖШС, "Ембімұнайгаз" АҚ, "Жігермұнайсервис" ЖШС, "БЕРТЛИНГ ҚАЗАҚ ЛОДЖИСТИКС" ЖШС, "Казтурборемонт" ЖШС, "АТЭЦ" АҚ, KPI, атмосфералық ауаны қорғау ЖҒО,. "АтырауБетонСнаб" ЖШС, "Каспиймұнайгаз" ҒЗЖИ АҚ және т. б. шарттар негізінде Атырау өңірінің жетекші кәсіпорындарымен тығыз жұмыс атқарады.

Сондай-ақ кәсіпорындарда факультет кафедраларының 17 филиалы жұмыс атқарады . Студенттер кәсіби практикадан өтеді және әрі қарай жетекші кәсіпорындарда жұмысқа орналасады. Факультет бойынша жұмысқа орналастыру деңгейі «Күндізгі оқі нысаны» бойынша - 76 %, «Сырттай оқу нысаны» бойынша– 80% құрайды.

Ғылыми зерттеулер

Жобалар: ғылыми-қолданбалы зерттеулер.

1.Жоғары сапалы отындарды, майларды, химия өнеркәсібі үшін шикізатты және басқа да өнімдерді алу мен өндіруді арттыру мақсатында Батыс Қазақстандағы көмірсутек шикізатын өңдеу және пайдалану тиімділігін арттыру..

2.Мұнай-химия өндірісі үшін ілеспе мұнай газ кешенді пайдалану және құрамында күкіртсутегі бар мұнай кен орындарын игерумен өңірдің экологиялық проблемаларын шешу.

3.Мұнай іздестіру операцияларының Каспий теңізінің Қазақстандық секторының экологиялық жағдайына әсерін зерттеу және мұнай дақтары дрейфінің математикалық моделін әзірлеу.

4.Индер көлінің табиғи суларын ұтымды пайдалану мүмкіндігі туралы ғылыми негіздеме әзірлеу.

5.Атырау облысы шекарасындағы солтүстік-шығыс Каспийдің жағалау белдеуінің фондық жай-күйі.

6.Шағын көлемді автономды электр энергетикалық кешенін әзірлеу ( АЭТК-2000)

7.Мұнай газ өнеркәсібін бұрғылауға арналған машиналар мен жабдықтар; мұнай және газ өндіруге арналған машиналар мен жабдықтар; Ұңғымаларды бұрғылау және игеру технологиясы.

8.Көліктегі басқарудың автоматтандырылған жүйелері; Көлік логистикасы, жол жағдайлары; қозғалыс қауіпсіздігі, жүк тасымалдары.

9.Мұнайды бастапқы өңдеу қондырғыларында коррозия ингибиторларын беруді оңтайландыру жөніндегі зерттеу

10.New Courses in Geospatial Engineering for Climate Change Adaptation of Coastal Ecosystems - GEOCLIC / Жағалаудағы экожүйелерді климаттың өзгеруіне бейімдеу үшін жаңа геокеңістіктік инженерия курстары- GEOCLIC, Erasmus+

Оқиғалар

«Жаңа жылға дейін 100 игі іс» жобасы аясында «Атырау қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы» КМҚК және төрағасы Олжас Сұлтанов жетекшілік ететін «Атырау қаласының азаматтық кеңесі» КММ қолдауымен, «С.Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті» индустриялық-технологиялық факультетінде «Геологтың жаңа саябағында» қоғамдық жұмыс күні ұйымдастырылып, оған азаматтық кеңестің мүшесі, Атырау қаласының белсендісі Руслан жетекшілік етеді. Күмісқалиев, саябақта 100-ге жуық жас ағаштар отырғызылған жер учаскесі бөлінді, әр қоғамдық жұмыс күнінде факультет көшеттерді күтіп-баптауды және саябақты абаттандыруды жоспарлайды, бірнеше жылдан кейін үлкен гүлденген жасыл желектер пайда болады деп сенеміз. саябақ.

«Геоэкология» ғылыми зерттеу зертханасы

Негізгі (басым) ғылыми бағыттар:

ИБЗ «Нефтехимия»

"Мұнай химиясы" ИБЗ-ның басым ғылыми бағыттары:

Докторантура

Утвержденный КЭД докторантуры ХТОВ РУС
Утвержденный КЭД докторантуры ХТОВ КАЗ

РУП докторантуры
ОП ХТОВ-МАШ Докторантура (русский)
ОП ХТОВ-МАШ Докторантура (казахский)
OT 27.12.2019r. Экспертные заключения на докторантуру