Ахметов Нуркен Мақсотұлы

Оқу ісі және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор

Техника ғылымдарының докторы, ҚР БҒМ ҚКСОН «Пайдалы қазбаларды игеру» мамандығы бойынша доцент, аккредиттеу саласындағы ұлттық сарапшы. Жоғары білім саласындағы педагогикалық өтілі – 23 жыл. «Тасымалдау және көлікті ұйымдастыру», «Мұнай-газ ісі» кафедраларының меңгерушісі, мұнай-газ факультетінің деканы, Дуальді оқыту және мансап орталығының меңгерушісі қызметтерін атқарды. «Қазақстан университеттерінің жетекшілерінің біліктілігін арттыру» бағдарламасы бойынша Рицумейкан Азия-Тынық мұхиты университетінде (Жапония), сондай-ақ Назарбаев Университетінде жоғары оқу орындарының көшбасшыларына арналған курстардан өтті. Ол Лешно қаласындағы Ян Каменский университетінде поляк студенттеріне арналған лекциялармен Эразмус+ бағдарламасының апталығына қатысты. «Қазақстан Республикасының жаңа мамандықтар атласы» республикалық жобасының форсайт сессияларына қатысты. «ҚазМұнайГаз – Бұрғылау» мұнай компаниясында 4 ай тәжірибеден өтті. Бұрғылау және мұнай-газ өндіру саласындағы 110 ғылыми жарияланымның, 5 өнертабыстың және 3 монографияның, соның ішінде ҚР БҒМ ҚКСОН және Scopus ұсынған журналдардың авторы және бірлескен авторы. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған медалімен, 2019 жылы Энергетика министрлігінің Құрмет грамотасымен марапатталған. қыркүйек 2020 ж., Атырау облысы әкімінің Құрмет грамотасы, қыркүйек. 2020, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің Алғыс хаты, 18.01.2021 ж.