БҰҰ 2021 жылды креативті экономика жылы деп жариялады. Бизнес экономиканың осы түріндегі шығармашылыққа негізделген. Ешқандай өндіріс немесе сала тәуелсіз және ешқандай машина немесе технология адамды алмастыра алмайды. Эмоционалды интеллектке басымдық беретін бұл экономиканы дамыту, әсіресе пандемия кезінде өте маңызды.

Зияткерлік қызмет, өнеркәсіп, бизнес және технологиялар негізінде экономикаларға динамика бере отырып, өңірлерге болашақ кәсіпқойларды көбірек тартуға болады.

Атырау мұнай - газ университетінде Сафи Өтебаев атындағы жаңа жоба-креативті өнеркәсіп орталығы құрылуда.

Кәсіби сарапшылар маңызды мәселелерді талқылау, идеяларға бастамашылық ету және шетелдік тәжірибені беру, жаһандық процестерді талдау, олардың аймаққа, жалпы мақсаттағы елге әсерін бақылау және бағалау платформасын ашады.

"Маруся Асаубаева" жеке қорының демеушілігімен университет студенттерінің сарайын жөндеуде. Жаңа оқу жылында бұл орын соңғы заманауи жетістіктер пайдаланылатын креативті хабқа айналады.

Біз олардың креативті өнеркәсіп орталығындағы жасампаздығын айрықша атап өтуді және өңір мен елдің дамуына ықпал ететін идеяларды іске асыруды асыға күтеміз!

Байланыс үшін: d.kuralkhanov@aogu.edu.kz-Darkhan Куралханов, университет меңгерушісі

zh.zharmagambet@aogu.edu.kz-Zhuldyz Жармағамбет Нұр-Сұлтандағы өкілі.