Ғылыми кітапхана

Ғаламдық білімге бірден қол жеткізуге мүмкіндік беретін ғылыми кітапхананың маңыздылығы ерекше.

ЖОО-ның қазіргі ғылыми кітапханасының жалпы қорында дамудың жаңа бағыты бойынша 588 кітап бар. Оның ішінде: оқу және әдістемелік әдебиеттер қоры-534 665 дана, ғылыми әдебиеттер қоры-54 168 дана.

Әдебиеттер каталогы пайдаланушылардың ақпараттық қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін автоматтандырылған кітапхананың электрондық каталогында - ақпараттық жүйе, электрондық каталог көлемі-420 223 библиографиялық жазба жүзеге асырылатын болады. Электрондық каталог Анықтамалық-іздеу функцияларының барлық түрлерін орындайды.

Университеттің оқытушылары, студенттері және ғылыми қызметкерлері ThomsonReuters, Springerlink, Scopus, Lan, Polpred сияқты компаниялардың, сондай-ақ республикалық университеттерге кіретін электрондық кітапхана жүйесіне (RMEB) кіретін басқа да оқу орындарының деректер базасының қызметтеріне қол жеткізе алады.ресурстарға қол жеткізу. Сондай-ақ, электронды ғылыми және білім беру ресурстарын ұсыну шарттары бойынша ресейлік электронды басылым сайттары ашылды.

Университеттің Ғылыми кітапханасы еліміздің зияткерлік деңгейінің өсуіне ықпал ету үшін жұмыс істейді. Биыл университет басшылығы кітапхана саласын дамыту, цифрландыру және заманауи форматты дамыту туралы Меморандумға қол қойды. Меморандум нәтижесінде Атырау мұнай-газ университетінің кітапханасы құрылды. Сафи Өтебаев толықтай жанданады. Кітапхана қосылып, студенттер әлемдегі ең үлкен кітапханаларды электронды сақтау қоймасына ие бола алады.