Жемқорлық – жоғары оқу орындарында білім сапасының артуына кедергі келтіретін, болашағына кесірін тигізетін індет. Сыбайлас жемқорлықпен күресу бүгінгі күннің күрделі мәселесі болып отыр. Университеттегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін азайтуға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруға, қоғамның АтМГУ қызметіне сенімін арттыруға бағытталған. Осы орайда университеттің Академиялық адалдық және жемқорлыққа қарсы күрес қызметінің жетекшісі А.Насиев сессия алдында оқу орнының профессорлық-оқытушылар құрамымен «Жемқорлық жайласа-жоғары білім жоғалар» тақырыбында кездесу өткізілді. Кездесуде факультет декандарының ағымдағы оқу жылында жемқорлықтың алдын алу бағытында атқарған жұмыстары туралы ақпараты тыңдалды.