С.Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті - еліміздің мұнай-газ кешеніне кадр даярлайтын Қазақстандағы бірден-бір мамандандырылған жоғары оқу орны. Университет геология, кен орындарын барлау, игеру, бұрғылау және пайдалану, химиялық инженерия, маркетинг, IT және т. б. бағыттарда бакалавриаттың 25 білім беру бағдарламасы бойынша дайындықты жүзеге асырады. Жыл сайынғы корпоративтік гранттар (ректор гранты, KAZENERGY, компания гранттары) және атаулы стипендиялар (Т.Серіков, Н.Балғымбаев, Р. Шырдабаев, АМӨЗ, FLUOR) - күндізгі бөлім студенттерінің 80% - дан астамы тегін оқиды және стипендия алады. Дуалды оқыту бағдарламасы Ембімұнайгаз, АМӨЗ, Жігермұнайсервис және т. б. Компаниялары арқылы іске асады. 1-ден 3 семестрге дейін «Қос дипломды білім беру» бағдарламасы аясында UTP-Universiti teknologi PETRONAS - та (МАЛАЙЗИЯ), шетелдегі жетекші университеттерде оқу. Еліміздің жетекші мұнай компанияларында тәжірибеден өту және жұмысқа орналасу мүмкіндігі. Оқу кезінде өнеркәсіптік сертификаттау және, әрине, @aogupolitics-пен бірге көңілді студенттік өмір.