С.Өтебаев атындағы АтМГУ студенттерінің үйірмелері мен клубтары онлайн тәртібіндегі жұмысқа көшті. Оқу орны бүгінгідей төтенше жағдайда да өз студенттерінің белсенділігін жоғалтпай, жоспар бойынша шараларын уақытқа сай ыңғайластырып өткізіп жатыр. Сондай шаралардың бірі – «Айтыс және жазба ақындар» үйірмесі 17 сәуір күні @jastar_utebayev инстаграм желісінде өткізген тікелей эфирдегі жүздесу. Атырау ақындарының арасындағы айтыскер, бүгінгі таңда республикамызға белгілі болып жүрген, талай додаларда жүлдемен оралған Шалқарбай Ізбасаровпен кездесу болды. Жалпы алғашқы сұқбатта Шалқарбай ақынның туған жері, өскен ортасы туралы сұрақтар қойылып, тыңдармандарға кейіпкеріміз жауап берді. Одан кейін бүгінгі таңдағы жетістіктері, айтыс өнеріндегі сәтті шыққан додалары, ойындағыдай дәрежеде шықпаған айтыстары туралы әнгімеледі. Шығармашылығы туралы көп мәлімет берілді, әсіресе, студенттік шақтағы шығармаларымен бөлісті. Тыңдармандардың сұрауы бойынша өлеңдер оқылды. Желі тыңдаушыларына айтыскер ақын ретінде тікелей эфирден өзінің суырып салма ақындық өнерін тәнті етіп, бір екі жыр-шумақтарын арнады. Желі тыңдармандарына айтыс өнерінің қасиеті туралы, Атырау айтысының қазіргі жағдайы туралы қызықты етіп айтып берді.