Алдында хабарлағанымыздай «ADAGA» компаниясының қолдауымен Сафи Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университетінің Мұнай-газ факультетінің оқу процесіне «Geosteering Office» бағдарламалық кешенін енгізілген болатын.

Еліміздегі «ADAGA» ЖШС жобаларына салада үлкен халықаралық тәжірибесі бар мамандар бекітілген (орта есеппен 10-15 жыл). Геонавигация үшін пайдаланылатын "Geosteering Office" бағдарламалық жасақтамасы Канада, АҚШ, БАӘ, Латын Америкасы және т. б. сияқты елдерде халықаралық жобаларда кеңінен қолданылады. Толық ақпарат төмендегі сілтемеде:

Бағдарламалық кешенді енгізудің бірінші кезеңі желтоқсан айында Мұнай-газ факультетінің профессорлық-оқытушылар құрамын оқытудан басталды. Офлайн оқу басталғаннан кейін екінші кезеңінде «Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау», «Барлау және барлау жұмыстарының ұтымды кешені», «Ұңғымаларға қызмет көрсету және жөндеу» тақырыбында студенттер осы бағдарламаны пайдалануда.

«Geosteering Office» бағдарламалық кешенін қолдану нәтижесінде студенттер нақты уақыт режимінде көлденең ұңғымаларды геонавигациялау дағдыларын игереді.

Арнайы жабдықталған компьютерлік сыныпта студенттер кесу құрылымдық беттерінің геометриясын өзгерту арқылы бұрғылау кезінде синтетикалық және нақты каротаж қисықтарын корреляциялау әдістерін үйренеді.

Бұл бағдарламалық жасақтама көлденең қиманы және резервуарға ұңғыманы отырғызу үшін геонавигаторға қажетті барлық құралдарды қамтиды.

Студенттердің қазіргі замануи құрылғыларда жұмыс жасауында тиімді бағдарлама.