Наурыз айының екінші сенбісі - Жерге орналастыру, геодезия және картография күні.

Бұл сала мамандары еңбек нарығында жоғары сұранысқа ие, себебі геодезистсіз бірде-бір ғимарат салынбайды, бірде-бір кен орны игерілмейді және бірде-бір карта жасалмайды.

Инженерлік ғылым саналатын геодезия және картография мамандарын Сафи Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті даярлайды.

Біздің түлектеріміз бүгінде еліміздің түкпір-түкпірінде ғимараттар мен құрылыстардың құрылыс алаңдарында; азаматтық, тұрғын үй, көлік, гидротехникалық ғимараттар мен құрылыстарды жобалау кезінде; пайдалы қазбалар кен орындарын жайластыру; жер учаскелерін, қала аумақтарын бөлу; табиғи және табиғи-антропогендік жүйелер мен құрылыстар; геодезиялық компанияларда, картографиялық және Аэрофотограмметриялық жұмыстар кәсіпорындарында және жобалау құрылыс ұйымдары мен институттарында геодезист және картограф болып табысты еңбек етіп жүр.

Осы салаға қатысты барлық қызметкерлерді кәсіби мерекемен құттықтап, барлық жақсылықты тілейміз!