Аккредиттеу және рейтингтік орталығы

Білім сапасын қамтамасыз етудің өзекті мәселелерін шешу үшін 2004 жылы институт ректорының бұйрығымен талдау бөлімі құрылды. Содан кейін 2005 жылы кафедрада Аттестация және аккредиттеу бөлімі құрылды. 2011 жылы бөлімдердің жұмысын жаңарту шеңберінде Талдау бөлімі Аттестаттау және аккредиттеу секторымен біріктіріліп, Стратегиялық жоспарлау және даму департаменті құрылды. 2012 жылы кафедра СМЖ, талдау және аккредиттеу бөлімі болып, 2013 жылы мониторинг, СМЖ және аккредиттеу бөлімі болып аталды. Қазіргі уақытта келесі мәселелермен айналысатын Сапа және рейтинг қызметі атауы өзгертілді:
  • Қазақстан Республикасының білім туралы заңнамасының және білім беру қызметін лицензиялау ережелерінің сақталуына жоспарлы тексеру жүргізу үшін құжаттаманы дайындау.
  • Институционалдық және мамандандырылған аккредиттеуді жүргізу;
  • АУНГ қызметін стратегиялық жоспарлау.
  • Университеттің профессорлық-оқытушылық құрамы мен қызметкерлерін аттестаттау бағдарламасын әзірлеу, профессорлық-оқытушылық құрам мен қызметкерлерді атқаратын лауазымына сәйкестігіне аттестаттау комиссиясына қатысу.
  • Студенттердің, профессорлық-оқытушылық құрамның, университет ұжымының, студенттердің ата-аналарының, жұмыс берушілердің, МАК төрағаларының жыл сайынғы сауалнамасы.
  • Сапа менеджменті жүйесін енгізу, қолдау және жетілдіру бағдарламаларын әзірлеу.
  • Университеттің ішкі нормативтік құжаттарын әзірлеу.
  • Сыртқы және ішкі нормативтік құжаттардың орындалуын бақылау.
  • СМЖ процестеріне талдау жүргізу, өзгерістерді талдау және халықаралық стандарт талаптарына сәйкестік.
  • АОГУ СМЖ қолдау және жетілдіру бойынша ұйымдастыру жұмыстары.
  • ЖОО рейтингіне қатысу үшін құжаттаманы дайындау.
  • Студенттік және магистрлік диссертацияларды плагиатқа тексеру.
Атырау мұнай және газ университетінде білім сапасының тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының арасында алғашқылардың бірі болып 2004 жылы әзірленген және енгізілген сапа менеджменті жүйесі (СМЖ) талаптар негізінде үнемі жетілдірілуде. ISO 9001:2015 халықаралық стандартының. Жыл сайын СМЖ халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестігін тексеру үшін ішкі және сыртқы аудиттер жүргізіледі. 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 ж. AUNG QMS IQNET, «Russian Register» және «Қазақстан сапа орталығы» сертификаттау органдарымен қайта сертификаттау процедурасынан сәтті өтті.

Кафедра «Атырау мұнай және газ университеті» КЕАҚ институционалдық қайта аккредиттеуден өту бойынша жұмысты сәтті аяқтады (2018 жылғы 11 маусымдағы IA-А № 0092 институционалдық аккредиттеу туралы куәлік, NAOKO аккредиттеу агенттігі). 2014 жылдың қазан-қараша айларында кафедра қызметкерлері бакалавриаттың 20 білім беру бағдарламаларын аккредиттеу бойынша жұмыс жүргізді. 20 бакалавриат білім беру бағдарламасы аккредиттелді (сертификат SA 0033/1,
0033/2, 0033/3, 0033/4 2014 жылғы 6 желтоқсандағы, аккредиттеу агенттігі НКАОКО).

Университет NAOKO және IAAR жүргізетін Қазақстан университеттерінің рейтингтеріне үнемі қатысады.

Университет Қазақстан Республикасының 20 үздік ЖОО-ның тізіміне енген («Казахстанская правда» газеті 15 мамыр 2019 ж., № 90, АРТА өткізген жалпы рейтинг бойынша), сонымен қатар үздік техникалық университеттер арасында 11-ші орында. университеттер (NAOKO рейтингі бойынша).