Сыздықов Мұрат Қанатұлы

Ғылым және инновация жөніндегі проректор

Мұрат Қанатұлы Сыздықов - техника ғылымдарының магистрі, "Жобаларды басқару" PhD кандидаты, Colorado School of Mines түлегі. Колорадо тау-кен мектебінде оқып жүрген кезінде «Мұнай кенорындарын игеру», «Өнімді қабаттың параметрлерін бағалау», «Тау жыныстарының қасиеттері» сияқты пәндер бойынша ассистент ретінде жұмыс істеді, студенттердің жұмысын, зертханалық сабақтардың сапалы өтуін және жабдықтардың жұмыс істеуін қадағалады. Сонымен қатар, профессор Тод Хоффманмен магистрлік диссертация тақырыбы аясында зерттеу жұмыстарын орындады.

2015 жылдың тамызынан 2017 жылдың мамырына дейін Қазақстан-Британ техникалық университетінің «Мұнай және газ инжинирингі» кафедрасының аға оқытушысы, "Ұңғымаларды геофизикалық зерттеу", "Мұнай кен орындарын пайдалану", "Мұнай мен газды құбыр арқылы тасымалдау" пәндері бойынша оқу бағдарламасы құрылып оқытылды. 2014-15 жылдары Назарбаев Университетінің Химиялық технологиялар кафедрасында ассистент-оқытушы болып жұмыс істеді. «Жылу және масса алмасу» және «Электрохимия және коррозиядан қорғау» пәндері бойынша зертханалық сабақтарда студенттерді басқарды. Профессор С.Спотарьмен кеуекті ортада газдың таралуы тақырыбында ғылыми жұмыс орындады.

Маңызды жетістіктері:

• Chevron, Eni, Shell компанияларының қолдауымен және Colorado School of Mines академиялық серіктесімен мұнай-газ саласы үшін жоғары сапалы мамандар даярлау жөніндегі Дүниежүзілік Экономикалық Форумының Human Capital жобасын жүзеге асыру.
  • Пенсильвания Штаты Университетімен бірлескен зерттеулер туралы келіссөздер жүргізу және ынтымақтасты нығайту нәтижесінде ҚР БҒМ 2018-2020 жылдарға жалпы сомасы 81 млн.теңге болатын үш өтінімі мақұлданды.
  • Болашақ және халықаралық гранттар есебінен шетелде магистрлер мен PhD докторларын даярлауды бастау және қолдау (оқытушылар арасында - 6, бітірушілер арасында - 11).
  • Ағылшын тілінде оқытатын «Мұнай Инженерия» білім беру бағдарламасын құру.
RU KK  EN